LIGA CPW - Forum

LIGA CPW - FORUM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2008-03-15 23:19:04

dorf

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

ludzie maja w genach zakodowane sklonnosci do agresji.. w koncu jestesmy drapieznikami.. i to najniebezpieczniejszymi - bo posiadamy inteligencję (jedni mniej, drudzy wiecej).. to w polaczeniu z rozwinietym spoleczenstwem, przeludnionym w niektorych czesciach swiatem powoduje iz ludzie bardzo czesto popadaja w konflikty zbrojne.. ale czy jest mozliwe calkowite wyeliminowanie wojen.. ?
Mysle ze jest to mozliwe, hehe, przynajmniej teoretycznie.. chociaz niezwykle trudne w realizacji.. bardzo mozliwe ze w przyszlosci nasze spoleczenstwo rozwinie sie tak, iz nie bedzie w nim wojen.. mozliwe iz ludzie wyeliminuja sklonnosc do agresji.. jezeli to jest w ogole mozliwe..

Offline

 

#17 2008-03-16 15:40:59

Quantan

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Witam ponownie.
Z racji zmian, które zaszły w moim plemieniu oraz sytuacji militarnej na kontynencie powrócę tu z tematem scalenia naszych plemion i stworzenia jednego, pod wspólną nazwą i dowództwem.
++CR++, FB, -DT- i Coc (czy Cok- zapomniałam nazwy) stały się sojusznikami.
Pod względem militarnym zaczęły dyktować warunki na kontynencie. Bezsprzecznie są zagrożeniem dla całego kontynentu. Z wielkim prawdopodobieńmstwem zdecydują się za jakiś czas na fuzję i stworzenie bezkonkurencyjnego mocarstwa.
Nasze cztery plemiona na dobrą sprawę mimo sojuszy nie stanowią dla nich większej zapory, ponieważ zdobycie nowych członków przez nas graniczy już z cudem. Wszyscy patrzą w rankingi.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dla naszych czterech plemion fuzja pod nową nazwą. HL jest na czwartej pozycji w rankingu na K25, jeśli dołączymy punktację waszych plemion, stworzymy podwaliny pod silne plemię o wysokiej pozycji rankingowej.
Zapewne odezwą się w was głosy sentymentalne ,  ale zastanówcie się nad sprawą globalnie.
I dajcie jasną odpowiedź.Nie tłumaczcie,że przecież i tak jesteśmy sprzymierzeńcami itp itd, bo mimo całego zaangażowania w przymierza, różnica między nimi a jednością plemienną jest znaczna.
Zwróćcie też uwagę na to,że z racji rankingowych pozycji, nie proponuję Wam fuzji na zasadzie Wy do nas, ale stworzenie czegoś nowego, bez wykorzystywania swojej pozycji.
HL musi wkrótce podjąć jakąś decyzję, więc jeszcze raz proszę, rozpatrzcie pierwotną propozycję Farkłara raz jeszcze.
Pozdrawiam
(ale nasmarowałam post, rany julek ))

Offline

 

#18 2008-03-17 16:26:15

Farkłar

Administrator

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

~CoK~ ma wojnę z =SG= , do tego cały czas z =UC=
=SG= wykożystuje zamieszanie na K26.
~CoK~ zabiezpiecza się na przyszłość dlatego sojusze z ++CR++, FB i -DT-.
Nie znam dokładnej relacjii ++CR++ (jest spore na K36) z =SG= ale nie mają sojuszu.
-
"zdobycie nowych członków przez nas graniczy już z cudem"
- teoretycznie się zgadzam ale są różne metody przekonywania
- Np. Postraszenie Zwiadem, przez członka plemienia,
a inny pisze coś w stylu - że wolałby go widzieć w plemieniu,
ale swoich współplemienćów i sojuszników nie będę wieczność powstrzymywał. itp. perfidne
-
Za to do Ligi nie ma takiego problemu.
Teoretycznie chętnnymi plemionami do Ligi z pierwszej 20-tki na K25 mogą być.

5 T.C 197.249 51
6 !~SK~! 164.510 41
17 =LoM= 64.469 21
18 S.W.A 58.828 16

Pomijam w tej chwili - te które, raczej nie czuły by takiej potrzeby i te które w
większości są na innych kontynentach.
-
Sentyment - sentymentem, dlatego wcześniej nie było w moim plemieniu chętnych na połączenia. Sytuacja była inna. - Teraz są.
Jeśli za jakiś czas mam na kiepskich warunkach przyłączyć się do FB czy -DT- to wolę dojednego pleminia Ligi i moi współplemieńcy będą chętni.
-
Zgadza się różnica między przymierzami a jednością jest znaczna. Chodźby te forum ponadplemienne nie spełnia aż, takiej roli. Informacje o wydarzeniach i ważnych sprawach, zanim dojdą do zainteresowanych niepotrzebnie będą się dłużyć. Co oddala od rozwiązania problemu, a niektórych rzeczy nie można
w nieskończoność rozważać.
-
(Dokładniej to pomysłodawcą ponadplemiennej Ligi był - Nander ,
a pomysł na plemię Liga z zakładkami - dzamaj92)
-
Ok.
HL jest za plemieniem Liga.
Ja też - Przedstawię sprawę moim plemiennikom, ale większość będzie chętna.

Offline

 

#19 2008-03-17 19:52:43

Feleg

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

jeden czlonek naszego plemienia jest atakowany przez FB, jego wioska zostala całkowice wyczyszczona z wojska co oznacza ze pewnie niedlugo przyjdzie do niego w odwiedzinach szlachcic, atakuja go poniewaz jest on w poblizu nich:/

proponowalbym wzmocnic wszystkich czlonkow naszych plemion ktorzy maja za sasiadow kogos FB, poniewaz coraz gozej to wyglada...

Jak najbardziej jestem za liga:D

Offline

 

#20 2008-03-17 21:20:16

dorf

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

ok, w zaistnialej sytuacji jestem również za... porusze ową kwestię na forum plemiennym, lecz nie wydaje mi sie aby współplemieńcy byli przeciwni...

Offline

 

#21 2008-03-17 22:38:49

Qbaas

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Przedstawię ten pomysł akademii Sparty. Ja sam jestem przeciw, ponieważ plemiona powyżej 50 osób(tzw. masówki) są prześladowane. Jeżeli jednak spodoba się to moim podopiecznym i zostanie zaakceptowany przez główne plemię, to jestem w stanie zgodzić się na wszystkio.
Pozdrawiam
Qbaas

Offline

 

#22 2008-03-17 23:01:13

Farkłar

Administrator

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Tak się zastanawiałem. Głównie punkty liczone są, pierwszych 40 osób. Reszta to co jest Rezerwa? kolejne 40?,

Offline

 

#23 2008-03-18 00:32:23

dorf

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

nastepni do policzenia gdy Ci z góry odpadną ;]

Offline

 

#24 2008-03-18 19:17:09

dorf

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

OK, moje plemię jest za...

Offline

 

#25 2008-03-18 23:16:24

Farkłar

Administrator

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Falki - 19 czł. na 18.03.08
3 0soby są - Zwolnione (Jednego niema od 3 dni, drugi od tyg,  trzeci jest zastępywany)
Informację o połączeniu przeczytało 16
7 osób się wypowiedziało - wszystkie ZA
9 osób się wstrzymało (większość w typie chowaczy)
=
Gracze w typie Plemienników i Forumiaczy mają pierwszeństwo nad Chowaczami.
Podsumowując Falki są  za połączeniem.

Offline

 

#26 2008-03-18 23:47:47

Farkłar

Administrator

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

ZASADY POŁĄCZENIA
-
To nie ma być asymilacja. Dlatego, nie zmieni sie to że --sp-- będzie miało swoje Rangi, Falki tytuły wybierane a w HL nie ma tytułów ani Rang. W tytule skrót kto z jakiego plemienia.
Każde plemię ma przedstawicieli w Administracjii - Radzie, trochę sie już znamy.
--sp-- jest najliczniejsze,  dlatego żeby nie robić dużego zamieszania - wysyła zaproszenia, co Nie Oznacza,że jest plemieniem założycielskim.

-Czyli Wg. Mnie - Do dyskusjii.
1. --sp-- Zmienia nazwę na Liga i wysyła zaproszenia do pozostałych.
2. Zakładki na forum dla plemion składowych i ich profile i tekst wewnętrzny.
3. W tytule inf - skrót plemienia kto z jakiego jest.
4. Tradycje,  zachowanie Światopoglądów i preferencji każdego z plemion, w tym członkowie
--sp-- dalej mają Rangi, Falki wybierane tytuły, HL - z tego co wiem nie ma ani rang ani tytułów.
5. Wspólna polityka zagraniczna, oczywiście wcześniejsze przyjaźnie i relacje z innymi plemionami będa brane pod uwagę.
6. Przedstawiciele w Administracjji i Radzie każdego z plemion.
kto i jak dogadamy sie już jak wszyscy beda w jednym.
7. Podział na Główne plemię i Akademia, mniej rozwojowi mający mniejsza liczbę punktów niż jakaś określona ida do akademi.
8. W akademii nie musi być podziału kto z jakiego plemiona.
-
Ok, Narazie tyle

Offline

 

#27 2008-03-19 06:24:26

Quantan

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Nie do końca jestem przekonana co do podziału na rangi, oznaczenia pochdzenia graczy i tym podobne wyodrębnienia, to wprowadzi tylko bałagan i będzie powodowało sztuczne podziały. Jeśli rangi, to dla wszystkich, jeśli tytuły, to dla wszystkich, inaczej zaczną się podziały w plemieniu.
Albo tworzymy jedność, albo nadal działamy jako jedynie sprzymierzone, ale osobne plemiona.

Offline

 

#28 2008-03-19 07:29:28

Feleg

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

jezeli wyrazice wszyscy zgode to moge stworzyc nowe plemie i zobaczylibyscie czy wam pasuje wszysto:D wedlug mnie kazde plemie powinno miec z 3 radnych/adminow, w rangi moglibysmy sie nie bawic mozna by jedynie przypisac kontynent z ktorego dany czlonek jest, badz jak chcecie to kazdy moglby sobie wybrac jakis tytul.
to jak mam stworzyc nowe plemie??

Offline

 

#29 2008-03-19 17:14:07

Quantan

Użytkownik

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Wiadomość jaką dostał dziś obecny wódz mojego plemienia od Telistoklesa
................
Telistokles dziś o 14:58
"Czy chcecie przejść do nas bo ponoć tak czekam na potwierdzenie"
..............
Czy mam rozumieć,że plemię --sp-- inaczej pojmuje ideę nowego plemienia?

Offline

 

#30 2008-03-19 17:45:02

Farkłar

Administrator

Punktów :   

Re: Otoczenie LIGA - WAŻNE

Też dostałem wiadomość. Dziwne ale widocznie jest nie dokońca poinformowany. A powinien wszystko wiedzieć. Wyjaśniam już mu.
-
Wiecie dlaczego jestem w tym plemieniu, (byłem chyba 3 osobą która się tu przyłączyła)
-
Zrzesza osoby które cenią sobie wolność.
Nie tworzymy hierarchii, każdy jest indywidualną wolną jednostką, w plemieniu sam może określić sobie profesję.

Przez udzielanie się, możesz udowodnić że potrafisz być na danym stanowisku. Jeśli wcześniej tworzyłeś inne plemię możesz to podkreślić.
Masz jakiś pomysł przedstaw go plemieniu.
Plemię jest po to żeby ci pomagać, a ty żeby pomagać plemieniu.
Pomagasz plemieniu, pomagasz sobie.
-
Wiem o co chodzi Quantan - wyleciało mi konkretne słowo zastępujace słowa:(upodobania,światpogląd,preferencje,..) - jeżeli dalej bedziemy utrzymać, podział na plemiona w plemieniu Liga na jednym profilu. To może być tak że będą lepsi i mniej lepsi plemiennicy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gamesoft.pun.pl www.dragonballrpg.pun.pl www.tdisland.pun.pl www.proletaryat.pun.pl www.rodowody.pun.pl